KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005027
nr 1300 5027
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Motiv från Sundbyberg. Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 38x54 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 januari 2020
kl 18:22:16
1.400 kr
1.500 kr
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr
John Carlsson
Läs mer om John Carlsson